Golfas yra sportinis lauko žaidimas, bei puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Tai žaidimas, kurio tikslas pataikyti kamuoliuką į duobutę. Golfas ganėtinai populiarus sportas, kuris pritraukia įvairaus amžiaus žaidėjus. Tai labiau konkurencinis žaidimas, tačiau gali būti žaidžiamas ir atsipalaidavimui, ir tiesiog mėgavimuisi buvimu gryname ore. Tai gana brangi sporto šaka, todėl itin mėgiama verslininkų ir kitų įtakingų žmonių. Sakoma, jog golfas tai lėtas ir tingus turtuolių žaidimas, tačiau tai tik stereotipas. Manantiems, kad golfo aikštynuose galima sau ramiai vaikštinėti ir valandų valandas taikytis į kamuoliuką, vertėtų žinoti, jog nenorint sudaryti grūsčių ir trukdyti kitiems žaidėjams, tempą reikia palaikyti, todėl tai nėra toks jau tingus žaidimas. Na, bet apžvelkime pagrindinę informaciją, kad susidarytumėte teisingą nuomonę apie šį neįprastą žaidimą.

Golfas paprastai žaidžiamas 30-80 ha laukuose su gamtinėmis kliūtimis ir duobutėmis kamuoliukams ridenti. Žaidimui reikalingi nedideli kamuoliukai ir įvairaus dydžio lazdos. Pats žaidimo laukas vadinamas golfo aikštynu. Lyginant su kitomis sporto šakomis, golfas skiriasi tuo, jog golfo aikštynas neturi standartinio ir apibrėžto dydžio, todėl ilgis ir dizainas gali būti labai skirtingi. Paprastai tai lemia vietovė, kurioje yra golfo aikštynas. Aikštynų įvairovė yra viena išskirtinių golfo savybių, dėl kurių šis žaidimas toks mėgiamas ir populiarus. Yra nemažai gerai žinomų golfo aikštynų išpopuliarėjusių dėl savo įmantraus dizaino ir unikalaus grožio. Kiekvienas golfo aikštynas turi duobutes kamuoliukams ridenti. Paprastai yra 18 duobučių, bet pasitaiko ir tokių aikštynų, kurie turi ik 9. Golfo žaidėjai pirmiausia smūgiuoja kamuoliuką iš startinės aikštelės į duobutę. Paprastai duobutė yra lygioje vietoje, su trumpiausia žole aplink ją. Įprastai prireikia ne vieno smūgio, kad žaidėjas įridentų kamuoliuką į duobutę. Smūgių skaičius skaičiuojamas ir rašomas taškų lentelėje. Aikštyno gale visi smūgiai susumuojami ir laimi tas žaidėjas, kuris smūgiuoja mažiausiai kartų.

Golfas, tai žaidimas reikalaujantis ypatingo tikslumo. Pagrindiniai golfo turnyrai sudaryti iš keturių etapų, žaidžiant po etapą per dieną. Per rungtynes žaidėjai turi itin susikoncentruoti, kad įveiktų visus tako sunkumus. Pripažintos dvi pagrindinės rungtynių formos: mačas ir smūgiavimo žaidimas. Mačo metu, du žaidėjai arba dvi komandos žaidžia su nustatytu tam tikru duobučių skaičiumi, tai gali būti 18, 36, 54 ar net 72 duobutės. Duobutę laimi tie žaidėjai arba komandos, kurie į duobutę pataiko kamuoliuką, smūgiuodami mažiausiai kartų. Smūgiavimo žaidime, kuriame atskiri žaidėjai arba komandos žaidžia su nustatytu duobučių skaičiumi, laimi turintys mažiausią bendrą smūgiavimų sumą. Yra ir dar keli rungtynių variantai: mono ir dvigubas. Žaidžiant mono, kiekvienas žaidėjas žaidžia prieš savo oponentus smūgiavimo žaidime arba vieną oponentą mače. Žaidžiant dvigubą žaidimą, komanda yra sudaryta iš dviejų žaidėjų ir žaidžia prieš oponentų komandą.

Apie golfo atsiradimą yra sukurta legenda, pasakojanti, jog vienas paprastas piemuo vaikštinėjo pakrante ir pagaliu smogė į apvalų akmenį, galiausiai netyčia piemuo įmušė jį į triušio urvą. Vėliau jis papasakojo apie tai savo draugams, kurie mielai prie jo prisijungė ir tai tapo nauja ir įdomi pramoga. Laikui bėgant, apvalius akmenis keitė kamuoliukai, urvus keitė duobutės, o pagalius – specialios lazdos. Tikroji golfo istorija nurodo, jog pirmą kartą raštuose golfas paminėtas 1457 m. Ši data ir laikoma oficialia žaidimo istorijos pradžia. Šiandien tai tikrai populiarus sportas, sutraukiantis minias gerbėjų stebėti rungtynes gyvai ir per televiziją. Domėjimasis golfu, tai net tik domėjimasis nauja sporto šaka, galima sakyti, jog tai pažintis su nauja kultūra, kuri yra estetiška, aristokratiška, įvairialypė ir kupina tradicijų.