Standartinis golfo duobučių skaičius yra 18, trumpesnis žaidimo variantas (pusė lauko) – 9-ių duobučių žaidimas. Kiekviena duobutė turi nustatytą rekomenduojamą smūgių skaičių, t.y. PAR 3 (trys smūgiai nuo starto aikštelės iki įmušimo į duobutę), PAR 4 ir PAR 5. Šios duobutės skiriasi ilgiu, PAR 3 duobutės trumpiausios t.y. apie 150m., PAR 4 duobutės apie 330 m. ir PAR 5 duobutės apie 500 metrų.
Golfo žaidimo esmė – pataikyti kamuoliuką nuo starto aikštelės (angl. “tee off”) iki duobutės per kuo mažesnį smūgių skaičių. ​

Žaidimą apsunkina, bet kartu daro įdomesniu golfo laukuose privalomos natūralios gamtinės kliūtys – aukšta žolė, miškas, kalvos, smėlio bunkeriai, vandens telkiniai.
​Golfą galima žaisti įvairiu oru, išskyrus žaibuojat (metalinės lazdos kelia rimtą pavojų gyvybei).

Golfas iš pirmo žvilgsnio panašus į ramų pasivaikščiojimą, bet iš tikrųjų jis reikalauja nemažai fizinės ištvermės. Jei ryžtiesi 18-os duobučių žaidimui, tenka nueiti 10-12 km, smūgiuoti vidutiniškai 90-100 kartų, tai užtrunka apie 4-5 val.

Nors golfas žaidžiamas po vieną, per turnyrus žaidėjai išleidžiami nedidelėmis, paprastai 4 žmonių grupelėmis (angl. „flite“), maždaug kas 8 minutes. Norint nesudaryti grūsčių ir netrukdyti kitiems žaidėjams reikia palaikyti tempą.

Žaidėjai vyrai profesionalai ar mėgėjai, moterys ir vaikai startuoja nuo skirtingų starto aikštelių. Profesionalai žaidėjai muša nuo juodai pažymėtų starto aikštelių, kurios yra toliausiai nutolusios nuo duobutės, mėgėjai vyrai muša šiek tiek arčiau – nuo baltai arba geltonai pažymėtų starto aikštelių, moterys dar arčiau nei vyrai – nuo mėlynai arba raudonai pažymėtų aikštelių, o vaikai nuo arčiausių starto aikštelių (spalvos skirtinguose golfo klubuose gali keistis). Tad žaidžiant tą patį lauką, pvz.: vyrai turi numušti didesnį atstumą nei moterys, bet įveikti duobutę per tą patį rekomenduojamą smūgių skaičių.

Pradedant žaisti golfą užtenka turėti 6, 7 lazdų komplektą, pagal taisykles negalima naudoti daugiau kaip  14-os. Golfo lazdos kairiarankiams ir dešiniarankiams skiriasi.

Kiekvienas žaidėjas žaisdamas laukuose turi turėti savo golfo inventorių, kurį gali išsinuomoti arba įsigyti, t.y. golfo lazdos, kamuoliukai, smeigtukas ir t.t..